Wycieczka zawodowa klas logistycznych – Balice

W dniu 29.11.2022 r. odbyła się wycieczka zawodowa klas logistycznych 4 TLE (7 uczniów), 4 TLP (12 uczniów) oraz 2 TLE ( uczniów). Wyjazd został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów logistycznych p. Hannę Jamka oraz p. Małgorzatę Uberman.

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy siedzibę Sekcji Przewozów i Eksploatacji w Tarnowie należącą do Południowego Zakładu Spółki w Katowicach. Zostaliśmy zapoznani z praktycznymi czynnościami związanymi z pracą przewozową w transporcie kolejowym.

Naczelnik sekcji oraz jego zastępca zaprezentowali uczniom czynności związane z zamawianiem wagonów, z pracą Dyspozytury Sekcji, z obiegiem dokumentacji, z teorią pracy drużyny manewrowej, rewidenta taboru kolejowego, a także wykorzystanie systemów informatycznych w tej branży.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. To unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzili również wraz z instruktorem taras widokowy.

Poniżej przedstawiamy kilka pamiątkowych zdjęć.