Oddaliśmy hołd św. Janowi Pawłowi II

5 kwietnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia w związku z 18. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II. Oddaliśmy w ten sposób hołd Papieżowi, który oświecał umysły, poruszał serca i uwrażliwiał sumienia milionów chrześcijan na wszystkich kontynentach. Był dla nas wzorem do naśladowania, oparciem i nadzieją w trudnych chwilach.

Na początku Pan Dyrektor Robert Pantera przywitał wszystkich obecnych oraz wygłosił przemówienie nawiązujące do postaci Ojca Świętego. Zwrócił również uwagę na kontekst historyczny. Następnie uczniowie z kl. IV TLE, IV TI i II TLE oraz szkolny zespół muzyczny zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny. Wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Świętego – „Barkę”. Wśród dekoracji mogliśmy podziwiać obraz Jana Pawła II z relikwiami II stopnia. Akademię oraz dekoracje przygotowali: Pani Małgorzata Zielińska, ks. Sławomir Mrózek, Pani Agata Hajdas i Pani Dominika Kłusek.

Na końcu Pan Dyrektor Robert Pantera podziękował za przygotowanie uroczystości oraz złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.