Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w ramach NPRCz 2.0

Z przyjemnością informujemy, iż Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zostało beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł. Środki finansowe, zgodnie z celem programu, zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej.

Kupując książki do biblioteki szkolnej pragniemy spełnić oczekiwania Czytelników i zakupić takie pozycje, które są zgodne z ich oczekiwaniami i zainteresowaniami.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w stworzeniu listy zakupowej nowości wydawniczych. Podajcie autorów lub tytuły książek, które polecacie i które chcielibyście, by znalazły się w naszej bibliotece.

Uwaga! Zakupy nie obejmują literatury metodycznej i podręczników.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety – https://forms.gle/gx8ZEPgVKzXs2fw46.

W dniu 14 września 2023 r. w ramach spotkania wywiadowczego odbyła się prelekcja dla rodziców pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”, którą wygłosiła mgr Agata Hajdas. Rodzice mogli się dowiedzieć, że bez umiejętności czytania nie jest możliwe funkcjonowanie we współczesnym świecie. Dzięki czytaniu człowiek zdobywa i uzupełnia wiadomości. Czytanie i pisanie należą do podstawowych warunków koniecznych do bycia aktywnym członkiem społeczeństwa. Czytanie i pisanie są także umiejętnościami nieodzownymi do korzystania z nowych systemów komunikacyjnych.

Ponadto Rodzice poznali listę korzyści płynących z czytania książek oraz dowiedzieli się jak zachęcić młodzież do czytania. Prelekcję wzbogaciła ciekawa prezentacja multimedialna.