Warsztaty kulinarne w Pracowni Gastronomicznej

9 maja 2024 roku w Pracowni Gastronomicznej przy Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Warsztaty kulinarne pt. „Promocja produktów i potraw wytwarzanych na bazie gęsiny ras rodzimych” organizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach.

Dzięki współpracy z partnerem Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Balicach oraz współpracy z ekspertami i doradcami, od lat MODR propaguje polską, zdrową i tradycyjną żywność nie tylko wśród rolników, ale także producentów i konsumentów.

Podczas wydarzenia nie zabrakło wykładów oraz praktycznych zajęć, podczas których uczniowie i panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiśla Dąbrowskiego mogli przygotować potrawy pod czujnym okiem doświadczonego kucharza Piotra Lenarta. Uczestnicy warsztatów uczyli się przyrządzać m.in. tatar z gęsi, zupy na bazie gęsiny w tym krupnik, pieczone gęsi, pierogi z gęsiną, a także idealne na deser powidła z gęsi.

Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Sekretarz Powiatu dr Anna Mikos, Dyrektor Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego Robert Pantera oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz.

W wydarzeniu uczestniczyli również: p.o. Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Wiesław Grochal, Dyrektor Instytutu Zootechniki w Balicach Tomasz Jacek, Kierownik PZDR w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Morawiec wraz z doradcami z PZDR.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia, który przygotowała Telewizja Tarnowska!

https://www.tarnowska.tv/artykul/19016,warsztaty-dla-mlodych-kucharzy-z-gesiny-w-dabrowie-tarnowskiej