Wyjazd do teatru

W dniu 12 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 1c branżowej wraz z wychowawcą mgr Marią Borek i polonistką wyjechali do tarnowskiego teatru, aby oglądnąć sztukę „Lekkość”. Jest to historia oparta na pamiętniku młodej tarnowianki, która zaginęła i dotąd nie ma po niej śladu. Dziewczyna borykała się z młodzieńczymi problemami egzystencjalnymi i osobistymi, a ponieważ nie otrzymała właściwej pomocy ani od niewydolnych wychowawczo rodziców, ani od terapeuty, to załamała się.

Zarówno tematyka sztuki, jak i oryginalny sposób jej przedstawienia zdobył uznanie młodzieży.

Przed spektaklem byliśmy jeszcze na Rynku, aby poznać historię tarnowskiego Ratusza, zwanego Perłą Tarnowa. Wiadomości na temat cennego zabytku przekazała nam jedna z uczennic klasy 1c – Joanna Pikul, czym zasłużyła na uznanie słuchaczy.

Takie klasowe wyjazdy powinny być organizowane jak najczęściej, bo są kształcące i integrując grupę pozwalają jej poznawać inną stronę zdobywania wiedzy.