Podsumowanie projektu „Wykwalifikowany Europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej”, numer 2017-1-PL01-KA102-037017.

Projekt „Wykwalifikowany Europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej” nieubłaganie zbliża się ku końcowi, co oznacza że przychodzi moment na jego ewaluację i podsumowanie rezultatów. W jego ramach, 85 uczniów naszej szkoły przeszło specjalistyczne przygotowanie, aby potem wyjechać na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Była to młodzież z klas o profilach: Technik Hotelarstwa, Technik Ekonomista, Technik Handlowiec oraz Technik Logistyk.

Same wyjazdu odbyły się w listopadzie 2017 i kwietniu 2018 roku. Mimo, że pierwsza grupa narzekała trochę na pogodę, to wrócili oni bardzo zadowoleni, pełni motywacji do dalszej nauki i dużo bardziej gotowi do podjęcia prawdziwej pracy. Dodatkowo mieli oni okazję zwiedzić Grecję, i poznać jej obyczaje oraz kulturę i historię. Takie wakacje połączone z pracą, to idealna forma rozwoju, który jest wszechstronny i kompleksowy. Tak się właśnie dzisiaj powinno kształcić młodzież, dlatego też nasza szkoła stara się, aby wzbogacać swoją ofertę edukacyjną o możliwość wyjazdu na zagraniczne staże zawodowe. Pozytywne wrażenia towarzyszyły również drugiej grupie, która już korzystając z lepszej pogody, rozwijała swoje umiejętności i nabywała cenne doświadczenie.

Jako, że jest to czas na podsumowanie, to chcielibyśmy przedstawić broszurę projektową, która właśnie za takie podsumowanie można uznać. Przedstawia ona cały projekt, wraz z jego celami i efektami kształcenia, które osiągnęli uczniowie. Opisuje ona również miejsca które mieli oni okazje zobaczyć. Nie będziemy jednak nic więcej zdradzać, zapraszamy do oglądania, a my zaczynamy proces ewaluacji projektu, który ma pokazać co zrobiliśmy dobrze, a co możemy poprawić.

[gview file=”http://zsp2.miasto.net.pl/wp-content/uploads/2018/08/BroszuraZSP2DT.pdf”]