Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

19 września 2018 Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

W działania czynnie włączyli się funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej, Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Żelazówce oraz klasa mundurowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów, którzy na drodze krajowej nr 73, powiatowych w miejscowości Nieczajna Górna oraz Swarzów w ramach powyższych działań wspólnie z policjantami wręczali jabłka kierującym pojazdami, którzy jechali zgodnie z przepisami, natomiast dla popełniających wykroczenia w ruchu drogowym czekała kara. Kierowcy, którzy złamali przepisy mieli możliwość wyboru: ukaranie mandatem lub zjedzenie plasterka kwaśnej cytryny. Każdy z nich wybierał cytrynę.

Tekst dzięki uprzejmość KPP Dabrowa Tarnowska