Wolontariat. TAK

7 czerwca 2019 roku wolontariusze z klasy I Th wraz z opiekunem p. Bożeną Walus uczestniczyli w warsztatach, zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, w ramach projektu: Wolontariat. TAK.

Warsztaty składały się z dwóch części:
I część –  to wykład połączony z dyskusją na temat:
-czym jest wolontariat,
-czym charakteryzuje się wolontariusz,
-co daje nam wolontariat,
-jakie są prawa wolontariusza,
-jakie są rodzaje niepełnosprawności.
W II części warsztatów uczniowie mieli możliwość, dzięki przygotowanym narzędziom, poczuć się jak osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami, pokonując przeszkody architektoniczne i bariery psychologiczne.
Ćwiczenia te pozwoliły nam wejść w rzeczywistość osób niepełnosprawnych. Pozwoliły w małym stopniu zrozumieć uczucia i emocje tych, którzy na co dzień znoszą swoje ograniczenia.