Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. W ramach obchodów odbywa się wiele imprez mających na celu promocję bibliotek szkolnych i podnoszenie poziomu czytelnictwa. Nasza biblioteka szkolna aktywnie włącza się w obchody tego święta. W ramach Narodowego Czytania i Dnia Głośnego Czytania, młodzież klas pierwszych czytała teksty 8 nowel polskich, zaproponowanych przez pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Uczniowie przy dźwiękach muzyki prezentowali lektury: „Dobrą Panią” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynkę” B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulza, „Rozdzióbią nas kruki i wrony” S. Żeromskiego i „Sachem” H. Sienkiewicza.
Czytanie utworów literackich wzbogacił świetny występ muzyczny, ucznia kl. IV te, Bartka Filipskiego, laureata licznych konkursów muzycznych. Jego gra na gitarze i autorskie wykonanie utworów, znakomicie stworzyły podniosły klimat tej wyjątkowej imprezy czytelniczej. Wśród gości obecna była p. Dyrektor Szkoły Urszula Banaś, p. prof. Bożena Nadolska – Walus i p. prof. Rafał Szydłowski.

Organizatorzy:
Małgorzata Zielińska
Barbara Smaś