Nauczycielka naszej szkoły, uczestniczyła w najliczniejszym w roku 2019, maratonie w Polsce.

 Pani Agnieszka Aksamit-Szułakiewicz była jedyną dąbrowianką w największym maratonie w Polsce, który odbył się 20-go października, w Poznaniu. Na starcie maratonu stanęło ponad 7 tysięcy zawodników. Znakomicie spisała się nasza nauczycielka wychowania fizycznego, profesor Agnieszka Aksamit-Szułakiewicz. W swej kategorii wiekowej zajęła 5-te miejsce, a wśród kobiet była 96. Ustanowiła również swój rekord życiowy kończąc maraton z czasem 3 godziny 43 minuty 48 sekund, to był już Jej piąty start w tym morderczym biegu. Dla przypomnienia, maraton to dystans 42 kilometrów i 195 metrów. Rekord Polski należy do Małgorzaty Sobańskiej i został ustanowiony w Chicago, w 2001 roku i wynosi 2godz, 26 minut 08 sekund. Serdecznie gratulujemy Pani Profesor osiągnięcia i życzymy udanych startów w przyszłym roku, kiedy to podejmie rywalizację w dwóch maratonach zaliczanych do „Korony Maratonów”. Aby zdobyć to trofeum, należy ukończyć wybranych pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton, w czasie 24 miesięcy.