Powiatowy konkurs kulinarny.

W dniu 11 lutego 2020 roku odbył się powiatowy konkurs kulinarny dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Wzięli w nim udział nasi uczniowie z  technikum gastronomicznego. Nasi koledzy reprezentowali szkołę w pięciu dwuosobowych zespołach.  Zawody polegały na przygotowaniu dań na bazie wieprzowiny rasy puławskiej. Opiekunem a zarazem mentorem naszych uczestników była Pani profesor Anna Dudkiewicz, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w naszej szkole.

Komisja w składzie: przewodnicząca Beata Kosińska – Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, Krzysztof Bryk – Wicestarosta Dąbrowski, Agnieszka Durand, Ewa Wielgus – Hotel Cristal Park Dąbrowa Tarnowska, Magdalena Wilkosz – TARSMAK ® Gondek i Wspólnicy sp. j. oraz Wioletta Zarębska – Redaktor Naczelny Tarnowskiej.tv, miała nie łatwe zadanie. Oceniała zarówno walory smakowe dania, jak i stopień trudności jego wykonania oraz wygląd i sposób podania. Wybór najlepszego dania nie był łatwy. Ostatecznie zwyciężyła polędwiczka faszerowana zapiekana w cieście francuskim.

Wyniki konkursu:
I miejsce

    • drużyna nr 2, w składzie: Natalia Chrabąszcz i Laura Chruściecka za polędwiczkę faszerowaną zapiekaną w cieście francuskim

II miejsce

      • drużyna nr 3, w składzie: Wiktoria Krawczyk i Szymon Galus
      • drużyna nr 4, w składzie: Klaudia Gadziała i Natalia Ciąbor

III miejsce

  • drużyna nr 1, w składzie Aleksandra Panek i Amelia Kupiec
  • drużyna nr 5, w składzie: Natalia Garstka i Anastazja Szymkowiak

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym z przebiegu konkursu.