Plebiscyt Edukacyjny rozstrzygnięty!

Plebiscyt Edukacyjny rozstrzygnięty! Zdobyliśmy tytuł „Szkoła Roku” i „Najlepszy Nauczyciel Szkoły Ponadpodstawowej” w powiecie dąbrowskim.
W dniu 2 marca 2023 r. przedstawiciele Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej mieli zaszczyt gościć w murach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, by odebrać nagrody za zwycięstwo w kategorii Szkoła Roku oraz Najlepszy Nauczyciel Szkoły Ponadpodstawowej w powiecie dąbrowskim. Plebiscyt Edukacyjny jesienią ubiegłego roku ogłosiły Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski. Każdy mógł w nim zgłosić kreatywnych i charyzmatycznych nauczycieli z całej Polski. Z naszej placówki zgłoszono kilka kandydatur. Najwięcej głosów uzyskał nauczyciel Rafał Szydłowski, który zdobył również I miejsce w powiecie dąbrowskim i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, gdzie zajął 4-tą pozycję. Oprócz dyplomu i medalu otrzymał nagrodę finansową, którą w całości przekazał na cele charytatywne. Celem plebiscytu jest docenienie pedagogów, dla których praca to prawdziwa pasja, którzy wykonują swój zawód z oddaniem, są liderami, opiekunami wspierającymi dzieci i młodzież i jednocześnie cieszą się ich dużą sympatią.
Na wojewódzką galę Plebiscytu Edukacyjnego zaproszono wszystkich laureatów w różnych kategoriach, z każdego miasta i powiatu Małopolski. Finał ogólnopolski odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.
Partnerem Honorowym plebiscytu był Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.