Kolejna edycja konkursu programowania Code Quest

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły brali udział w organizowanym przez Lockheed Martin i PZL Mielec drużynowym konkursie programistycznym Code Quest. Podobnie jak w poprzednich latach polska edycja konkursu odbyła się na terenie zakładu PZL Mielec.

Łącznie rywalizowało około 80 uczniów reprezentujących 12 szkół średnich z Tarnowa, Dębicy, Mielca, Kolbuszowej, Rzeszowa, Leżajska i Dąbrowy Tarnowskiej.

W trwających dwie i pół godziny zmaganiach uczniowie mieli do rozwiązania zestaw 25 problemów przygotowanych przez programistów. Takie same zadania rozwiązywali uczniowie w innych lokalizacjach Lockheed Martin. Do kodowania można było użyć jednego z dostępnych języków programowania: Java, Python, C# lub C++.

Ostatecznie nasza drużyna w składzie: Babiarz Marcin (5TIp), Cudak Artur (4TI) i Doroż Tomasz (3TI) zajęła w swojej kategorii 9 miejsce. Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel Władysław Makosiej. Za rok ponowna edycja konkursu. Już dzisiaj zapraszamy uczniów do podjęcia wyzwania.