Wycieczka do Nowego Wiśnicza i Niepołomic

Dnia 7 marca 2024 r. uczniowie klasy 1 TI oraz 2 TI pod opieką Pań: Eweliny Czub-Kapel, Beaty Stachurskiej, Anny Chmury oraz Ilony Chłopek, wzięli udział w wycieczce do Nowego Wiśnicza oraz Niepołomic.

Pierwszym punktem wycieczki był niezwykły zabytek Małopolski, którego historia związana jest z najbogatszymi rodami Polski czyli zamek w Nowym Wiśniczu. Uczniowie zwiedzili salę plafonową z pozłacanym sufitem, kaplicę zamkową z kryptami oraz salę akustyczną wykorzystywaną do spowiedzi. Mieli okazję zobaczyć też miejsce z dreszczykiem emocji, czyli podziemia z salą tortur. Ciekawym miejscem był Bastion VR, w którym wcielając się w nietoperza uczniowie wirtualnie poznali zamkowe zakamarki.

Podczas wizyty w planetarium w Niepołomicach uczniowie mieli okazję poznać zasady obserwacji nieba oraz budowę teleskopu. Wzięli udział w wykładzie na temat Słońca, budowy Wszechświata i planet Układu Słonecznego. Obserwowali również znane układy gwiazd widoczne o różnych porach roku. W pokazie mogli utrwalić podstawowe informacje i fakty związane z ruchami Ziemi, których konsekwencją jest zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku.