II Regionalna Konferencja Naukowa poświęcona „Kobietom Niezłomnym”

14 marca 2024 roku w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się II Regionalna Konferencja Naukowa, poświęcona „Kobietom Niezłomnym”, z inicjatywy Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, pod patronatem Starosty Dąbrowskiego Pana Lesława Wieczorka.

Konferencji przewodniczył Pan Dyrektor Zespołu Szkół Robert Pantera. Wykłady o kobietach niezłomnych, odważnych i cechujących się ogromną miłością do ojczyzny i narodu polskiego, związanych z naszym regionem, wygłosili :
– Pan dr Andrzej Skowron – „Bonisława Łazarz – Misiaszek – działaczka ludowa i więźniarka KL Auschwitz Birkenau”,
– Pani mgr Bożena Nadolska-Walus – „Helena Marusarzówna – kobieta znana z odwagi i piękna”,
– Pani mgr Elżbieta Czosnyka – „ Jadwiga Domańska – artystka w służbie narodu”.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Kaczmarski, Wiceprezydent Miasta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski, Pani Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, oddział w Tarnowie Agnieszka Długosz-Ordyczyńska oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół, urzędów i instytucji Powiatu Dąbrowskiego.

Ogromną radość sprawili nam emerytowani nauczyciele i pracownicy, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

W konferencji wzięli udział uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy swoją postawą dali wyraz dojrzałości i troski o pamięć międzypokoleniową.

Konferencję, część artystyczną i poczęstunek zorganizowali: Dyrektor Robert Pantera, Bożena Nadolska-Walus, Elżbieta Czosnyka, Andrzej Skowron, Anna Kościuk, Małgorzata Zielińska, Agata Hajdas, Anna Dudkiewicz i Alicja Wielgus.