29.09.2017 roku – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się wspólne czytanie fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, zgodnie z ogólnopolska Akcją Rozwoju Czytelnictwa i ogłoszonym 29 września 2017 roku Dnia Głośnego Czytania „Wesela”.
Uroczystość została otwarta przez Pana Dyrektora mgr. Roberta Panterę, który wygłosił słowo wstępne, zawierające informacje o związkach Stanisława Wyspiańskiego z Powiślem Dąbrowskim.
Następnie pani mgr Bożena Nadolska-Walus przedstawiła zebranym genezę czytanego utworu, wzbogaconą prezentacją multimedialną, przedstawiającą sylwetkę autora, uzupełnioną fragmentami filmu „Wesele” w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Podsumowaniem spotkania był wykład pana mgr. Włodzimierza Piaseckiego, przedstawiający biografię Stanisława Wyspiańskiego i jego związki rodzinne z naszym regionem.
Uroczystość została wzbogacona inscenizacją naszych uczniów, którzy zaprezentowali słowo literackie oraz stroje regionalne.

Spotkanie zorganizowały: pani mgr Barbara Smaś i pani mgr Małgorzata Zielińska.