PODSUMOWUJĄCE SPOTKANIE PRAKTYK ZAGRANICZNYCH

Spotkanie podsumowujące wyjazd naszej młodzieży na praktyki zagraniczne w ramach projektu POWER, działającego na zasadach programu ERASMUS+ miało miejsce 21 czerwca 2018 roku.  W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Pani Mariola Smolorz, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Pan Bartłomiej Zając pilot wyjazdów  a zarazem przedstawiciel jednostki obsługującej wyjazd oraz Pan Dyrektor Robert Pantera wraz opiekunami młodzieży obydwu wyjazdów.  Na spotkanie przybyła  młodzież naszej szkoły, która uczestniczyła w tych praktykach.  Podczas spotkania, uczestnikom wyjazdu zostały wręczone certyfikaty poświadczające udział w projekcie a także certyfikaty z odbytych wcześniej zajęć z języka angielskiego, greckiego oraz szkolenia kulturowo-pedagogicznego. Celem tych zajęć było przygotowanie uczniów do praktyk w Grecji.

Pierwszy wyjazd w roku szkolnym 2017/2018 odbył się w okresie od 5 do 18 listopada 2017 roku i był zorganizowany dla 40 uczniów w zawodach;  technik ekonomista i technik hotelarstwa. Drugi wyjazd miał miejsce w okresie od 8 do 20 kwietnia i uczestniczyło w nim 45 uczniów w zawodach;  technik logistyk i technik handlowiec.  Miejscem docelowym praktyk zawodowych zagranicznych była Grecja  a miejscowość Platamonas u podnóża masywu Olimpu i wybrzeży Morza Egejskiego.

Uczestnicy projektu bardzo zadowoleni i pełni wrażeń podziękowali organizatorom wyjazdu za możliwość odbywania praktyk zawodowych w Grecji.   Na ręce Pani Marioli Smolorz młodzież  również przekazała podziękowania dla Pana Tadeusza Kwiatkowskiego, Starosty Dąbrowskiego za koordynowanie całego projektu. Uczestnicy wyrażając wdzięczność podkreślili, że była to nauka zawodu,  połączona ze wspaniałą turystyczną przygodą. Stwierdzili , że dzięki temu wyjazdowi zdobyli nie tylko cenne doświadczenie zawodowe ale także poznali kulturę, tradycje i zwyczaje tego pięknego śródziemnomorskiego kraju.

Po uroczystym podsumowaniu projektu,  uczestnicy mieli możliwość skorzystania z poczęstunku przygotowanego w formie cateringu przez  współpracującą za szkołą  firmą CRISTAL-PARK, przy dźwiękach  śpiewu  i muzyki greckiej w wykonaniu naszej młodzieży. 

Koordynator projektu z ramienia szkoły – Zofia Rzepecka