PLAN OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

W związku z ŚWIATOWYM DNIEM ZDROWIA, który przypada 7 kwietnia, Zespół do spraw Promocji Zdrowia ogłasza następujące akcje, które odbędą się od 01 do 04 kwietnia w naszej szkole:
1. Konkurs plastyczny dla uczniów wszystkich klas szkoły licealnej, zawodowej oraz technikum. Konkurs plastyczny na temat „Zdrowie dla Wszystkich” o dowolnej technice i o wybranym formacie. Prace należy składać do piątku 29.03. do Pani Hanny Jamka.
Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni punktami wg punktacyjnego systemu oceniania z zachowania oraz ocena celującą z biologii lub przyrody.
2. Dnia 1 kwietnia pani higienistka Joanna Kozioł wygłosi wykład nt. „Problem z głowy. Wszawica” w wybranych klasach.
3. Dnia 2 kwietnia o godz. 9.35 w sali 178 odbędzie się konkurs wiedzowy nt.: CHORÓB ZAKAŹNYCH”. Konkurs nawiązuje do zakresu tematycznego chorób prezentowanych cały rok szkolny na gazetce szkolnej. Konkurs przeprowadzi pani Hanna Jamka
4. Dnia 3 kwietnia będzie miała miejsce promocja zdrowej żywności. Degustację zdrowej żywności przygotują i przeprowadzą pani Justyna Świderska oraz pani Agnieszka Gondek – Węc.
5. Dnia 4 kwietnia zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny, w którym panie pielęgniarki dokonają bezpłatnie pomiaru cukru, ciśnienia, wagi i wzrostu oraz zapoznają z zagrożeniami cywilizacyjnymi, wskazując jednocześnie jak dbać o zdrowie.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w powyższych akcjach promocji zdrowia.
Zespół ds. Promocji Zdrowia