NOC GEOGRAFII

23 kwietnia 2021 roku Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje Noc Geografii. W programie zaplanowano:

–  popularnonaukowe wykłady i pokazy
–  quizy, z których będzie można się dowiedzieć m.in. czym zajmują się dzisiaj geografowie, jakich nowoczesnych narzędzi używają w swojej pracy oraz jak bardzo różnorodne prowadzą badania. Będzie zatem o dronach, balonach, radarach, skaningu, GIS-ie, kartografii, dendrochronologii, badaniu krajobrazu i monitorowaniu pandemii.

Tej nocy wraz z prelegentami będzie można odbyć podróż daleką i bliską – do Arktyki, Bytomia czy na… dach sosnowieckiej Żylety – czyli najwyższego budynku akademickiego w Polsce, w którym mieszczą się: Instytut Nauk o Ziemi oraz Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, gdzie pracują geografowie Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie ma charakter otwarty – do udziału zapraszamy każdego miłośnika geografii. Spotkanie odbędzie się w formule zdalnej i będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego oraz na fanpage’u Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ.

Transmisja LIVE na YouTube:

Noc Geografii to także wydarzenia towarzyszące, które odbędą się 22 kwietnia 2021 roku: sesja wykładowa dedykowana obchodom Dnia Ziemi oraz VI Wieczór z Geografią przed Maturą, jak również dwa konkursy w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły :
„Nieoczywisty świat geografii” – konkurs fotograficzny na wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieoczywiste (wieloznaczne, zaskakujące, inne) spojrzenie na środowisko geograficzne
„Infografika w geografii” – konkurs na wykonanie oryginalnej infografiki przedstawiającej wizualizacje danych lub zjawisk geograficznych

ZAPRASZAMY