Zachęcamy do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych

REGULAMIN KONKURSU PALM WIELKANOCNYCH 2022

Organizowany przez Parafię Rzymsko-Katolicką w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców działające przy Parafii.

1. Celem Konkursu jest kultywowanie regionalnych tradycji Wielkanocnych inspirowanych wiarą.
2. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkoli , szkół podstawowych i młodzież szkół średnich z parafii Dąbrowa Tarnowska.
3. Autorami prac konkursowych mogą być:- Osoby indywidualne- przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych klasy 1-3 i 4-8- uczniowie szkół średnich (licea, technika, szkoły branżowe)- zespoły klasowe- całe rodziny
4. Prace prosimy składać w Kościele Parafialnym do dnia 8 kwietnia 2022r. (piątek) do godziny 18:00. Prosimy, aby każda praca konkursowa była podpisana imieniem i nazwiskiem oraz miała zaznaczoną kategorię pracy.
5. Komisja konkursowa oceni prace w dniu 9 kwietnia 2022r. (sobota) o godzinie 8:00. stosując następujące kryteria:- różnorodność materiałów, – pomysłowość,- etykietę wykonania,- ogólny wyraz artystyczny. Palmy należy wykonać techniką tradycyjną. Do wystroju można użyć suszonych roślin, kwiatów, trzciny, bukszpanu, kwiatów z bibuły, wstążek.
6. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
7. Wręczenie nagród odbędzie się 10 kwietnia 2022r. (Niedziela Palmowa) po uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w/w konkursie oraz do udziału w procesji Niedzieli Palmowej.