Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Autorami pomysłu byli bracia: Brian i Michael McCormackowie. Miał to być protest przeciwko wojnie pomiędzy Izraelem a Egiptem, która wybuchła jesienią 1973 r. Dzień Życzliwości miał przypominać ludziom o tym, jak ważne jest pokojowe rozwiązywanie sporów, a także pozytywne nastawienie do świata i innych ludzi.
W tym roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzi już 50. rocznicę, natomiast w Polsce świętujemy go po raz siedemnasty. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
W naszej szkole też obchodzimy to święto. Na korytarzu przy ściance do zdjęć każdy mógł się sfotografować się z kimś życzliwym i kogoś pozdrowić.
Każdy, kto uważa, że jest życzliwy albo chciał napisać coś życzliwego, miał możliwość zrobienia swojego „Oczka” w Łańcuchu życzliwości, którym w grudniu udekorujemy choinkę. Nasz łańcuch ma 15 metrów długości, z czego wynika, że życzliwych w naszej szkole jest wielu.
Wybrane klasy napisały swoje Kodeksy życzliwości.
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i mam nadzieję, że ziarno życzliwości zasiało się w Waszych sercach na zawsze.