Podsumowanie XXI edycji Szkolnych Dni Regionalnych

W dniach od 11-15 grudnia 2023 r. w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się już XXI edycja Szkolnych Dni Regionalnych.

W ramach obchodów zorganizowano wystawę prac Pani Marii Sznajder, na której mogliśmy zobaczyć piękne hafty, koronki, ozdoby szydełkowe oraz obrazy haftem malowane.

W czytelni można było również podziwiać wystawę obrazów Pani Agaty Leżoń. Oprócz tego zaprezentowano prace uczniów wykonane w ramach konkursu na kartki i ozdoby świąteczne.

W poniedziałek 11 grudnia 2023 r. odbył się ciekawy wykład Pana dr. Andrzeja Skowrona pt. „Historia dąbrowskiego zamku”, w którym uczestniczyli uczniowie kl. III TŻH i V TŻP, a także Pan Dyrektor Robert Pantera.

We wtorek 12 grudnia 2023 r. Pani Agata Leżoń, przeprowadziła interesujące warsztaty artystyczne, podczas których opowiedziała o swojej pasji do malowania obrazów oraz zaprezentowała etapy powstawania swoich dzieł. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. II TI i IV TE, a także Pan Dyrektor Robert Pantera oraz nauczyciele: Pan Marek Banaś i Pani Dominika Kłusek.

W środę 13 grudnia 2023 r. Pani Maria Sznajder oraz Pani Wicedyrektor Urszula Banaś przeprowadziły lekcję szydełkowania. W warsztatach uczestniczyli uczniowie kl. I TEH i II TEH oraz Pan Wicedyrektor Adrian Janas i Pani Barbara Smaś – emerytowana bibliotekarka.

Ponadto w czwartek 14 grudnia 2023 r. w Bibliotece Szkolnej odbyła się degustacja potraw regionalnych, podczas której mogliśmy spróbować m.in. tradycyjnych wiejskich wyrobów, domowych przetworów, serów, pierogów, wiejskich chlebów oraz słodkich wypieków. Oprócz tego przygotowaliśmy prezentację multimedialną „Historia życiem pisana” podsumowującą 20 lat Szkolnych Dni Regionalnych.

W trakcie XXI Szkolnych Dni Regionalnych swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Skarbnik Powiatu Maria Sztorc oraz Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia i jej Zastępca Dagmara Jedynak, a także Naczelnik Wydziału Budownictwa i Architektury Magdalena Pytka-Blicharz.

Organizatorzy XXI Szkolnych Dni Regionalnych:
mgr Małgorzata Zielińska
mgr Agata Hajdas

Współorganizatorzy:
mgr inż. Dominika Kłusek
mgr Elżbieta Sytoń

Serdecznie podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora Roberta Pantery za wsparcie wszystkich inicjatyw związanych z promocją naszej „Małej Ojczyzny” oraz działań naszej Biblioteki Szkolnej.

Dziękujemy również za pomoc w zorganizowaniu XXI Szkolnych Dni Regionalnych: Panu Kierownikowi Szkolenia Praktycznego Pawłowi Łachowi, Pani Annie Dudkiewicz, Spółdzielni Uczniowskiej wraz z opiekunem Panią Krystyną Wątrobą, Pani Marii Skowron, Pani Marii Borek, Pani Zofii Rzepeckiej, Pani Marii Buzon oraz Pani Zofii Pilas.

Laureaci konkursów przeprowadzonych
w czasie XXI Szkolnych Dni Regionalnych

Prace oceniała komisja w składzie:
mgr Małgorzata Zielińska,
mgr Agata Hajdas,
mgr inż. Dominika Kłusek,
mgr Elżbieta Sytoń.

STROIKI

I miejsce: Emilia Lustofin I TLI, Kamila Kilian I TEH, Krzysztof Chmura I TI

II miejsce: Dawid Kędzior I TEH, Krzysztof Zachara I TI, Emilia Waag I C

III miejsce: Kacper Łączyński I TI, Gabriela Trojanowicz III LO, Eryk Sas I TI

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

I miejsce: Dawid Fijał V TIP, Aleksandra Michalczyk I A

II miejsce: Izabela Pyzik I A, Patrycja Sajdak I C

III miejsce: Szymon Nagórzański I C, Paweł Siwicki I TI

KARTKI

I miejsce: Paweł Dyjak I TI

II miejsce: Szymon Grudnicki I TI

III miejsce: Krzysztof Juzba II TI

Wyróżnienia:

Damian Gaweł kl. I TI
Faustyna Wójcik I C
Izabela Błocho I C
Kacper Oracz I TI
Aleksandra Bąba I C
Jakub Szkotak I TI
Nikodem Świerczek I TI
Patryk Świerczek I TI
Oskar Niemiec I TI
Sebastian Bieś I TI
Filip Banaś I A
Mateusz Wójtowicz I TI
Piotr Soja I TI
Mateusz Banaś I A
Jakub Szczebak I TI

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Stroiki, ozdoby świąteczne oraz kartki zostaną przekazane tradycyjnie, jak co roku, dla pensjonariuszy Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej.