„Pomaganie – dobra pomnażanie”

Przedświąteczny czas jest bardzo pracowity dla Szkolnego Koła Wolontariatu. Wolontariusze wraz z opiekunami pamiętali o potrzebujących, przygotowali paczki dla pensjonariuszy ZOL-u w Dąbrowie Tarnowskiej, dla uczniów i byłych pracowników szkoły. Odwiedzili chorych, życząc im zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Ponadto, po raz drugi wolontariusze uczestniczyli w Kiermaszu Świątecznym, zorganizowanym przez Pana Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego i Pana Starostę Lesława Wieczorka. Młodzież sprzedawała ozdoby świąteczne, stroiki i ciasto, częstowała mieszkańców miasta i gości goframi, ufundowanymi przez organizatorów. Zgromadzone środki pozwolą w najbliższym czasie finansować następne akcje charytatywne.

Bożena Nadolska-Walus
Agnieszka Piotrowska-Bukała