Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

W czwartek 12 kwietnia 2018 roku na hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do sportowej rywalizacji zgłosiły się drużyny z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej , ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnownskiej oraz ZSP w Brniu.

Mecze  rozegrane  zostały  w  systemie  „każdy z każdym”, w czasie 2×8 min. dziewczęta i 2×12 min. chłopcy. Podczas rywalizacji nie brakowało zaciętości i walki do ostatniego gwizdka. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Marcin Wrona z Tarnowa.

Wyniki rywalizacji:

  • kategoria dziewczęta

I miejsce – ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – ZSP w Brniu
III miejsce – ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

  • kategoria chłopcy

I miejsce – ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce – ZSP w Brniu

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego, w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli nagrody drużynom,  które zdobyły miejsca na podium. Otrzymali oni pamiątkowe puchary i dyplomy,  a zwycięzcom w obu kategoriach wręczono złote medale.

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.

https://www.facebook.com/pg/Zsp-Baczyński-Dąbrowa-Tarnowska-1543609715969571/photos/?tab=album&album_id=19625816074057