Turniej szachowy o drużynowego mistrza powiatu szkół średnich w roku szkolnym 2019/2020

W  dniu 14-go listopada 2019 roku, w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy szkół średnich. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny; dwie z Dąbrowy Tarnowskiej i jedna ze Szczucina. Szkoła z Brnia nie była reprezentowana. Pierwszy raz od kilku lat rywalizowały trzy reprezentacje szkół. Zespół Szkół reprezentowali: Rokita Patrycja z klasy I TI, Hubert Magiera III TLI, Jakub Wiatr II TI (rezerwowy), Eryk Kordos III TEH oraz Sołtys Paweł z klasy I TLE. I liceum wystąpiło w składzie: Gryz Szymon, Król Bartosz, Skrzek Marcin i Piasecka Patrycja z opiekunem panią mgr Jolantą Borsą. PCEiKZ Szczucin wystawił drużynę w osobach Czapla Kinga II Z, Kupiec Piotr I iG, Schab Jakub I MiP, Trela Adrian II TMT, opiekun drużyny pan mgr Andrzej Radłowski. Turniej był rozgrywany system „każdy z każdym” na czterech szachownicach (1,2,3 szachownica chłopcy, na czwartej dziewczęta). Wyniki turnieju przedstawia tabela:

L.p. Szkoła 1 2 3 Punkty Miejsce
1 PCEiKZ

Szczucin

X 4:4 51/2 :21/2 91/2 :61/2 II
2 Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego

w Dąbrowie Tarn.

4:4 X 8:0 12:4 I
3 I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarn. 21/2 :51/2 0:8 X 21/2 :131/2 III

Reprezentacja Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, wygrywając turniej uzyskała prawo do dalszej gry w zawodach województwa małopolskiego, w Myślenicach.

Organizatorem zawodów i sędzią turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego, Janusz Wątroba.