Spotkanie profilaktyczne „Bądź Bezpieczny” w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W dniu 10.06.2021r. na szkolnym boisku, przeprowadzono spotkanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wypoczynku nad wodą. Na zaproszenie organizatorów odpowiedział Pan Andrzej Dziedzic – specjalista w dziedzinie szkoleń z zakresu BHP i udzielania pierwszej pomocy. Dzięki atrakcyjnej i przystępnej dla uczniów formie przekazu, nasz gość, przeprowadził młodzież przez proces przystępowania do akcji ratunkowej z dbałością o własne bezpieczeństwo. Uczniowie mogli zobaczyć jak zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przyjazdu odpowiednich służb. Prezentacja resuscytacji, użycia AED oraz zasad zapewniania właściwych warunków do prowadzenia akcji ratowniczej z pewnością przysłużą się do poniesienia poziomu świadomości uczniów na wypadek potrzeby samodzielnego prowadzenia podobnych czynności.  

Młodzież wysłuchała również dwóch, bardzo ciekawych prelekcji o tematyce bezpieczeństwa. Pierwsza na temat funkcjonowania uczniów w ruchu drogowym w charakterze kierowcy pojazdu, pasażera oraz pieszego. Cennymi uwagi w tym temacie podzielił się Pan Marek Banaś – emerytowany funkcjonariusz policji, obecnie nauczyciel. Informacje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasad korzystania z akwenów wodnych oraz sposobów reagowania na niebezpieczne sytuacje, przekazał, Pan Robert Barnaś – nauczyciel wychowania fizycznego i ratownik wodny.

Mamy nadzieję, że szkolenie z zakresu bezpieczeństwa będzie miało istotny wpływ na rozwinięcie świadomej i odpowiedzialnej postawy, zwłaszcza podczas zbliżających się wakacji. Prelegentom dziękujemy za poświęcony czas, podzielenie się cenną wiedzą i doświadczeniem. Uczniom jesteśmy wdzięczni za aktywny i uważny udział w szkoleniu oraz życzymy im bezpiecznych i udanych wakacji.

                                                                                   Organizatorzy.