Wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

We wtorek, 18 października 2022r. grupa uczniów z klas 3b i 3a pojechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem programu były zajęcia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Uczniowie w ciągu dwóch godzin zabawy mogli m.in. zobaczyć, jak pracuje ludzkie serce, jak jeździ się wózkiem inwalidzkim, czy ile mają siły w rękach. Z zamku królewskiego w Chęcinach podziwiali panoramę Gór Świętokrzyskich, mogli sprawdzić, jak wyglądały średniowieczne narzędzia tortur czy więzienie. W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku obejrzeli m.in. pamiątki zgromadzone po naszym słynnym nobliście, prezenty, które dostał od fanów, jego rzeczy osobiste. Pogoda dopisała, humory również, na koniec ratowaliśmy jeszcze kotka, ale to już zupełnie inna historia.


Opiekę sprawowały Elżbieta Sytoń i Agata Hajdas