Dzień dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej – 30 maja 2023 roku.

Z myślą o bezpieczeństwie naszej młodzieży zorganizowaliśmy warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ogólnych zasad zachowania bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach. Warsztaty poprowadził Pan Andrzej Dziedzic, który dzielił się z młodzieżą wiedzą praktyczną oraz angażował uczniów do sprawdzania swoich sił  w sytuacjach wymagających zdecydowanego działania. Warsztaty skierowane były do uczniów klas pierwszy Zespołu Szkół.

W drugiej części spotkania do uczestników dołączyli uczniowie klas starszych. Podczas prelekcji Pan Andrzej Dziedzic przypomniał o potrzebie zachowania odpowiedzialnej postawy, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie wysłuchali także prelekcji sierż. szt. Filipa Srebro dotyczącej zagrożeń w tym środków psychoaktywnych. Temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przybliżył młodszy aspirant Adrian Wiatr, z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mamy nadzieję, że warsztaty oraz wiedza z jaką zostali zapoznani nasi uczniowie, przyczyni się do podniesienia poziomu świadomości w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas zbliżających się wakacji.